2. etapta Fatih ile kürsüdeyiz

2. Marmara Turu'nun  Kefken - Akçakoca arasındaki 126 km'lik ikinci etabı, bu gün koşuldu.
Etap sonunda Suriye Milli Takımı sporcusu Hasanin Omar 02:59:26 ile birinci olurken, sarı mayonun da yeni sahibi oldu. BrisaSpor'dan Nazım Bakırcı 03:00:13'lük derecesiyle ikinci, Manisasporumuzun başarılı sporcusu Fatih Harmancı ise  03:00:17'lik derecesi ile üçüncü oldu. Yarışın ilk 3 km içerisinde başlayan kaçış taktikleri uygulandı. Manisasporumuz’dan Fatih Harmancı'nın lider olduğu grupta; Suriye, Norveç, Brisa, Konya'dan birer kişi olmak üzere beş sporcu yer aldı. Ekip ikinci grupla mesafesini 10. km'ye kadar açtı.
 
ORGANİZASYON ARACI DEVRİLDİ
Virajlı ve dar yolların olduğu 2. Etabın 30. Klilometresinde yarışmacıları takip eden organizasyon aracı devrildi. Kimsenin yaralanmadığı kaza sonrası devrilen araç çekici yardımı ile kaldırılarak yarış takibine devam etti. 2. Eatbın diğer kazası ise; Konya Torku Şeker sporlu bisikletçi ile 2 sporcunun çarpışması sonucu oluştu. İki sporcu yarışı bırakarak tedavi olmak üzere hastaneye götürüldü.
 
FATİH’İN OLAĞANÜSTÜ ÇABASI
Yarışın en önemli bölümü olan sprint etabında Fatih Harmancı yüksek performansı ile üçüncülük derecesini elde etti. 126 kilometrelik zorlu etapta rakiplerini geride bıramak için sürekli taktik geliştiren Fatih ı, sprint ve tırmanma bölümlerinde iddialı isimler olmasına ramen üçümcülüğü elde etmeyi başardı.
 
DAĞLARIN KRALI YİNE MAREK
Tırmanışın ilk primini dün birincilik kürsününe çıka takımımızın güçlü ismi Marek Canecky aldı. Kapıyı ikinci geçen isim Suriye'den Hasanin Omar oldu. Üçüncülük ise Bahreyn takımına gitti.
 
 

                                 

                     

                          

                       

                                             

 

 

 

 

 
   
Copyright©2011 MANİSASPOR KULÜBÜ Manisaspor Kulübü Resmi Web Sitesi | Sitede bulunan yazılı ve görsel içerikler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.