Recep Ünalan Gelibolu Turu'nu birinci bitirdi

Olimpiyatlara gitmek isteyen bisikletçilerin puan toplamak için birbirleri ile kıyasıya yarıştığı Gelibolu Turu bugün sona erdi. Manisaspor Bisiklet Takımın Fatih Harmancı, Bünyamin Özdemir, Andi Bajc, Dean Podgornik, Ahmet Akdilek, Ali Gürcan ve Recep Ünalan ile katıldığı Gelibolu Turu’nun 1. si sporcumuz Recep Ünalan oldu. Manisaspor’un takım halinde 3. olduğu Gelibolu Turu’nda dört etabın üçünde sprint primini kazanan Recep Ünalan, sarı mayoyu da üç etap boyunca kimseye kaptırmadı.
 
4 ETABIN ÜÇÜNDE SARI MAYO MANİSASPOR’UN
4 gün süren Gelibolu Turu bu gün 42 kişi sporcunun katıldığı 4. Etabın tamamlanması ile sona erdi. Gelibolu Turu boyunca sporcular olimpiyat puanı toplamak için ellerinden geleni yaptılar. 7 km.lik Truva Örenyeri’nde başlayan tur, 97 km.lik Kilitbahir ve 143 km.lik Truva- Çanakkale Etabı ile devam etti. Sporcumuz Recep Ünalan 2. ve 3.etabı birinci olarak tamamlarken, Gelibolu Turu’nu 08:47:46 lık derecesi ile birinci tamamladı. Manisaspor Bisiklet takım Genel sıralamada takım üçüncülüğüne sahip olurken, tur birinciliğini takım arkadaşlarına hediye etti.
 
“BİRİNCİLİK BENİM DEĞİL TAKIMIMIN BAŞARISI”
Gelibolu turu’nun birincisi Recep Ünalan tur sonrası açıklamasında “ Zorlu bölümlerin olduğu Gelibolu turu’ndan birincilik ile ayrılmak kendi adıma gurur verici. Ancak bu derece sadece benim değil takım arkadaşlarımın eseri. Tur boyunca tüm etaplarda beni ileri çıkarmak için taktik izlediler. Manisaspor ekibi olarak elde ettiğimiz bu başarı hepimizin takım olduğunu gösteriyor. Türm arkadaşlarıma ve antrenörümüze ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aldığımız derece olimpiyatlar için önemli bir puan kazandırdı. Bu yıl ülkemizde düzenlenen 2.2 kategorisindeki uluslararası yarışların altıncısı Gelibolu Turu’ydu. Çok mutluyuz. Son 2.2 yarışı olan Alanya Turu’nda da elimizden geleni yapacağız” dedi.

        

         

      

 

 

 

 

 
   
Copyright©2011 MANİSASPOR KULÜBÜ Manisaspor Kulübü Resmi Web Sitesi | Sitede bulunan yazılı ve görsel içerikler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.