Alanya Bisiklet Turu'nu Manisaspor kazandı

Bisiklet Takımımız, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) tarafından düzenlenen ve Uluslararası Bisiklet Birliği'nin (UCI) yarış takviminde yer alan 2.2 kategorisindeki 2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu ‘nda takım klasmanında birinciliği elde ederken, sporcumuz Gabor Kasza’da genel klasmanda birinci oldu.  
2. Uluslararası Alanya Bisiklet Turu, dördüncü etap olan 114.7 kilometrelik Alanya-Manavgat etabı ile sona erdi. 40 spocu pedal çevirdiği etabın startını TBF Başkanı Emin Müftüoğlu'nun startını verdi. Kleopatra Plajı'nda başlayan etap, Manavgat Otogar Kavşağı'ndan tekrar Alanya'ya dönüşle başlangıç noktasında yarışı tamamlandı.
Sırbistanlı sporcumuz Gabor Kasza da 2.49.22'lik süreyle etabı üçüncü olarak tamamlarken, Konya Tortu Şeker Spor takımından Hüseyin Özcan 2.48.24'lük derecesiyle birinci, Ukrayna takımında Sergiy Shumilov 2.48.25'lik süresiyle ikinci oldu. 
Yarış sonunda düzenlenen ödül töreninde sporculara madalyaları verildi.
Turun galibi Gabor Kasza'ya sarı mayoyu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak giydirdi. Turda en iyi sprinter olan Brisaspor'dan Nazım Bakırcı yeşil mayonun, en iyi tırmanma sprinteri olan İran takımından Mohammaad Pauri da kırmızı mayonun sahibi oldu. Turda takım klasmanında da birinciliği Bisiklet Takımımız elde ederken, ikinci Konya Tortu Şeker Spor, üçüncü ise İran oldu.
 TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, turun ardından yaptığı açıklamada 40 yıl sonra olimpiyatlara katılmayı garantilediklerini söyledi. Müftüoğlu, yol bisikletinde 2012 Londra Olimpiyatları'na iki sporcu ile katılmayı garantilediklerini ifade ederek, Dünya Bisiklet Birliği'nin yapacağı toplantıda alınacak karar sonrası sporcu sayısının 3'e yükselme ihtimali olduğunu da sözlerine ekledi.
 
   
   
   

 

 

 

 

 
   
Copyright©2011 MANİSASPOR KULÜBÜ Manisaspor Kulübü Resmi Web Sitesi | Sitede bulunan yazılı ve görsel içerikler izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.